Ortodoncja

PODARUJ SOBIE PIĘKNY UŚMIECH

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii

zajmującą się diagnostyką i leczeniem wad zgryzu i wad rozwojowych twarzoczaszki.
Leczenie ortodontyczne można podzielić na leczenie nieprawidłowości ustawienia zębów oraz wad genetycznych.

Dziś leczenie ortodontyczne nie ogranicza się wyłącznie do leczenia dzieci. Dzięki powszechnemu zastosowaniu stałych aparatów ortodontycznych możliwe jest również leczenie osób dorosłych. W naszym gabinecie oferujemy Państwu aparat stały metalowy oraz aparat estetyczny. Zameczki estetyczne wykonane są z monokrystalicznego szafiru lub porcelany. Zameczki szafirowe są bardziej przezierne – prawie nie są widoczne na tle zębów i nie ulegają przebarwieniu.
Naszym młodszym pacjentom – dzieciom, proponujemy aparaty wyjmowane. Aparaty te dostępne są w róznych kolorach, wybór należy do pacjenta. Warto wiedzieć, że odpowiednio wczesne rozpoczęcie leczenia aparatem ruchomym pomaga w odpowiednim rozwoju łuków zębowych, a co za tym idzie wyeliminowanie konieczności zastosowania w późniejszym leczeniu ekstrakcji zebów stałych.
Rodzaj i sposób leczenia jak również czas jego rozpoczęcia są zawsze określone przez lekarza prowadzącego po uprzedniej analizie zdjęć (zaleca się zazwyczaj wykonanie zdjęcia panoramicznego oraz cefalometrycznego) oraz modeli diagnostycznych.

Nowość Clear Aligner

Clear Alignet jest nowoczesnym systemem leczenia ortodontycznego za pomocą bezbarwnych (przeźroczystych) nakładek. System ten gwarantuje maksymalny komfort leczenia, dużą estetykę aparatu ortodontycznego, nienagannej higieny podczas leczenia połączoną z wysoką efektywnością leczenia wad zgryzu. Metoda ta jest sprawdzona klinicznie.

Zaletą tej metody jest całkowity brak zamków i drutów. Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentów uczulonych na nikiel. Leczenie odbywa się w co trzytygodniowych sesjach. Na podstawie wycisków zostaje wykonany set – up (to ustawienie zębów w oczekiwanej pozycji) i zestaw trzech nakładek. Nakładki te są noszone przez okres trzech tygodni, po tym okresie lekarz powtarza wyciski zębów pacjenta i zostaje wykonany nowy zestaw nakładek (z nowym, coraz bardziej idealnym ustawieniem zębów). Czas leczenia zostaje znacznie skrócony. Ostatnie nakładki jednocześnie stanowią aparat retencyjny i są noszone przez cały okres retencji.

Nakładki te należy nosić przez 24 godziny na dobę, można je ściągnąć do jedzenia oraz do mycia. Sprzyja to lepszej higienie zębów, nie przeszkadza w ich nitkowaniu oraz odpowiedniego mycia.

Leczenie szynami Clear Aligner jest przeznaczone do leczenia wybranych wad zgryzu, dlatego też naszym pacjentom oferujemy również aparat stały, estetyczny.