Implantologia

PODARUJ SOBIE PIĘKNY UŚMIECH

Implant

jest niewielką śrubką zastępującą korzeń zęba, umieszczaną w kości – nie jest pełnym zębem. Implant jest początkiem rekonstrukcji zęba, a wypełnia go przymocowana porcelanowa korona. Przykręcany do implantu łącznik, jest wsparciem dla tej korony.
Brak chociażby pojedynczego zęba, zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego, to ogromny problem natury wizualnej, funkcjonalnej (zaburzenie funkcji żucia) i psychologicznej.

Idealnym rozwiązaniem wyżej wymienionych problemów są implanty dentystyczne, które:

  • przywracają nieskazitelny uśmiech
  • pozwalają uniknąć kłopotów towarzyszących tradycyjnym wypełnieniom protetycznym -umożliwiają trwałe odtworzenie brakujących zębów

LECZENIE KROK PO KROKU:

1. Konsultacja – lekarz zapoznaje się ze stanem uzębienia pacjenta oraz wymaganiami odnośnie odbudowy utraconych zębów. Przed wizytą wykonywane jest badanie diagnostyczne przy pomocy tomografu 3D dostępym w naszym centrum. Trójwymiarowe zdjęcia zębów umożliwią ocenić stan jamy ustnej, rozmiar kości i wielkość planowanego implantu.

2. Diagnostyka – po wykonaniu niezbędnych badań diagnostycznych, lekarz ustala z Pacjentem indywidualny tok leczenia. Przedstawia wszelkie informacje o jego przypadku, wymienia zalety i wady każdej z dostępnych metod leczenia.

3. Wszeczepienie implantu – jest zabiegiem chirurgicznym, polegającym na wkręceniu implantu w kości szczęki lub żuchwy. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu wysokospecjalistycznego sprzętu w znieczuleniu miejscowym, jest całkowicie bezbolesny. Czas zrastania implantu z kością trwa 3-6 miesięcy i zależy od rodzaju wszczepu i miejsca, w którym zostanie umiejscowiony implant.
Na czas wgajania implantu pacjent zaopatrzony jest w tymczasowe uzupełnienie, które umożliwia komfort do czasu wykonania ostatecznej odbudowy protetycznej.

4. Uzupełnienie protetyczne – ten etap leczenia jest wykonywany po okresie zespolenia implantu z kością. Zęby zastępowane są przez korony, mosty lub protezy.
Wykonujemy następujące zabiegi:

  • implanty
  • podniesienie dna zatoki
  • odbudowa kości
  • korony, mosty i protezy na implantach